Чому профнастил протікає по замку?

Покрівельний несучий профнастил розроблений безпосередньо для влаштування покрівлі та вважається відмінним варіантом захисту будівлі зверху. Він користується популярністю серед покупців, так як має високу хвилю в формі трапеції і широку полицю, яка не допускає скупчення вологи та опадів.

Додатковим захистом для даху служить замок на стику, що має капілярну канавку. Вона зроблена у формі поглиблення паралельно хвилям. Ця канавка необхідна для запобігання розтікання води на поверхні металевого замка, крізь цю виїмку опади виводяться назовні простішим способом.

Які проблеми можуть виникнути?

Чому профнастил протікає по замку?

Звичайно ж, профнастил із замком максимально захищає покрівельне покриття і знижує ризик протікання даху, але він не дає 100% гарантії, що протікання не трапиться. Коли люди звертаються в спеціальні сервіси з наріканнями на дах, що протікає, найчастіше наявність таких проблем пов’язано з наступними причинами:

  • Профнастил сумнівної якості;
  • Матеріал підібраний не у відповідності з інструкцією;
  • Некоректно виконані монтажні роботи.

Найбільш популярною проблемою серед перерахованих є купівля низькоякісного профнастилу. Кожен хоче мінімізувати витрати на будівельні роботи, але придбання поганого та дешевого покрівельного профнастилу – це помилкове рішення.

Якщо під час різання сировини Ви побачили деформування капілярної канавки, це свідчить про те, що придбаний матеріал не кращої якості. Змінюючи форму, канавка припиняє свої захисні дії і більше того – може навпаки накопичувати вологу й стати причиною протікання води всередину покрівлі.

Які можуть бути проблеми з новим парканом і як їх вирішити?
У тих людей, які живуть у «власному» будинку рано чи пізно настає момент, коли виникає необхідність в установці нового паркану. Одна справа, коли має бути оновлення паркану з фасадної сторони ділянки й зовсім інша справа, коли паркан ставиться між двох ділянок. ...
читати

Під час укладання профнастилу можна помилково здійснити монтаж канавки зворотньою стороною (якщо покриття двостороннє) або прокласти її зверху сусіднього полотна (якщо покриття стандартної конструкції), що неодмінно призведе до протікання. Тому дуже важливо виконувати монтажні роботи не поспішаючи, акуратно та уважно.

Нюанси укладання профнастилу полягають ще й у тому, що навіть при правильному монтуванні канавки можуть з’явитися якісь неполадки, так як справність і ефективний захист замку сильно залежать від будови даху, її особливостей і градуси нахилу. Ви можете покласти канавку згідно з інструкцією, але якщо кут нахилу даху занадто маленький, вона не буде виконувати свої функції.

psm

Кривенко Людмила Григорьевна

Маркетолог