Новий паркан – можливі проблеми та шляхи їх вирішення

У тих людей, які живуть у «власному» будинку рано чи пізно настає момент, коли виникає необхідність в установленні нового паркану. Одна справа, коли має бути оновлення паркану з фасадної сторони ділянки та зовсім інша справа, коли паркан ставиться між двох ділянок. Другим варіантом може супроводжувати ряд проблем і труднощів.

Сосід vs паркан

 Новий паркан - можливі проблеми та шляхи їх вирішенняКожна людина має свої вимоги та бачення того, яким же буде його паркан. Зараз, у більшості випадків, при виборі матеріалу для виготовлення паркану віддається перевага профнастилу. Це порівняно дешевий, легкий, з привабливим зовнішнім виглядом і простий у монтажі матеріал.

Отже, з матеріалом вже визначилися, але приступати до розробки проекту ще рано. Тепер необхідно запланувати і здійснити похід до сусіда, для вирішення таких питань:

  • з’ясувати чи немає у сусіда претензій, щодо розташування розділяє ділянки лінії (межі);
  • узгодити конструкційні особливості майбутнього паркану;
  • запропонувати «придумати на двох», тобто розділити витрати на встановлення паркану.

Тут існує два варіанти результату розмови: всі питання вирішаться швидко та легко або виникнуть розбіжності. У другому випадку починати доводити свою правоту слід тільки в тому випадку, якщо є достатній багаж знань законів і нормативно-правових актів.

Вирішити спірне питання з межею досить просто. Викликайте геодезиста, який, допоможе вирішити ваш спір.

Інші ж спірні ситуації не завжди можна також просто вирішити.

Як розрахувати кількість матеріалу?
Паркани з профнастилу користуються популярністю і з плином часу все більше поширюються серед споживачів. Профнастил зарекомендував себе на ринку досить добре, його цінують за доступну вартість, довгий термін служби та простий монтаж ...
читати

Закон і паркан

Законодавчої бази, на яку можна було б посилатися при проектуванні, виготовленні, встановленні та вирішення спірних питань парканів, на жаль, не існує. До сих пір доводиться керуватися правилами-рекомендаціями для садівничих товариств або будівельної нормативною документацією. Виходячи з них, можна виділити 2 правила при проектуванні та установці парканів:

– висота «глухих» парканів не повинна перевищувати 75 см;

– паркан, вище 75 см повинен мати не менше 50% «прозорості» від загальної площі.

При дотриманні вищевказаних правил, інші нюанси вирішуються у процесі переговорів.

Новий паркан - можливі проблеми та шляхи їх вирішення

Шляхи вирішення проблем

Існує безліч варіантів вирішення спору з «незговірливих» сусідом. Ось деякі з них:

  1. Фінансовий – запропонувати повністю або частково звільнити його у фінансовому плані. Але цей спосіб підійде вам лише в тому випадку, коли не залишиться інших варіантів, тому що вся матеріальне навантаження з установлення паркану ляже на ваші плечі.
  2. Піти на поступки – наприклад, якщо це паркан з профнастилу, запропонувати сусідові зробити його сторону «красивою», тобто встановлювати листи пофарбованої частиною в його сторону. Але вам доведеться задовольнятися спогляданням каркаса паркану на тлі грунтованого профнастилу. Також можна подарувати йому зайвий метр ділянки, перемістивши лінію паркану ближче до вас.

Існують й інші методи. А який підійде саме для вас вирішувати вам.

psm

Кривенко Людмила Григорьевна

Маркетолог