Кількість профлисту для побудови паркану

Паркани з профнастилу користуються популярністю та з плином часу все більше поширюються серед споживачів. Профнастил зарекомендував себе на ринку досить добре, його цінують за доступну вартість, довгий термін служби й простий монтаж. Спорудити паркан із цього будівельного матеріалу зможе не тільки професійний майстер, але і новачок. Але важливим нюансом у процесі будівництва є визначення необхідної кількості профнастилу.

Як розрахувати кількість матеріалу?

Кількість профлисту для побудови паркану

Перед будівельними роботами важливо оформити проект, перенести розміри споруди на план-креслення. Найважливішим параметром, розміри якого потрібно зафіксувати, є довжина майбутнього паркану.

Також не можна не відзначити такі характеристики

  • Висота споруди;
  • Тип фундаменту згідно вазі забору (монолітний або стовпчастий тощо);
  • Вид опори (буде видно чи вона буде приховування);
  • Розташування профнастилу (горизонтально або вертикально).

Стандартний паркан має три складові:

  1. Каркас;
  2. Керамічна плитка;
  3. Обшивка з профнастилу.

Профнастил також може бути різним: потрібно звертати увагу на маркування листа. Покрівельний жорсткий профнастил позначений буквою «Н» ( «НС» – це універсальний матеріал, що підходить і для стінового, і для покрівельного покриття).

Кількість листів матеріалу на паркан

Металочерепиця гучна?
Покрівля - найбільш вразлива частина будівлі, постійно контактує з атмосферними опадами. Від вибору покрівельного матеріалу може залежати рівень шуму під час проливного дощу. З цієї причини багато хто зараз приділяють увагу не тільки правильному вибору покрівельного покриття, але та шумоізоляції даху. ...
читати

Необхідна кількість листів розраховується найпростішої формулою: довжина паркану, помножена на його висоту. Площа, яка вийшла, ділиться на ширину аркуша (враховується 20 см нахлеста на обидва боки). Погонні метри діляться на довжину і таким чином виходить підсумкова цифра, необхідна для побудови паркану.

Якщо паркан будується з колонами, в такому випадку площа кожного польоту розраховується індивідуально. Якщо в проект не входить наявність колон, то опорні металеві конструкції вибудовують через 2-3 метра один від одного та вганяють у фундамент не менше, ніж на 1 метр.

Кількість поперечок залежить від висоти паркану. Якщо він менше двох метрів, ставлять 2 поперечки, якщо понад два метри – три й більше.

Розрахунок елементів кріплення

Прикріплюють профнастил спеціальними саморізами з прогумованою прокладкою, виходячи з довжини хвилі крок становить від 250 до 1000 мм. Кількість хвиль множать на число лаг і додають 10% для перестраховки – таким чином відбувається розрахунок потрібної кількості саморізів.

psm

Кривенко Людмила Григорьевна

Маркетолог