Металопрофільний настил – це матеріал, який досить широко використовується у сучасному будівництві. Виготовляється таке покриття з рулонної оцинкованої сталі з допомогою методу холодного прокату. Варто відзначити, що форма профілю може бути різною: заокруглена, конусоподібна, трапецієвидна. Крім того, висота теж може різнитися, від чого буде залежати ступінь жорсткості всієї конструкції.

Сьогодні профільний лист все частіше використовується для зведення парканів навколо приватних будинків, на автомобільних стоянках, будмайданчиках, промислових об\’єктах і громадських зупинках транспорту. При цьому перевага віддається гофрованим профільним листам таких марок, як ПН-20, ПС-15, ПС-8, де число вказує на висоту профілю, тобто 20, 15, 8 мм відповідно. Чим вище ребро, тим жорсткіше профіль, а отже й паркан буде стійкішим до механічних впливів.

Переваги матеріалу

 • Невелика вага.
 • Швидкий і легкий монтаж.
 • Висока жорсткість і міцність.
 • Помірна пластичність.
 • Довговічність, зносостійкість.
 • Вогнестійкість і пожежна безпека.
 • Можливість повторного використання після демонтажу.
 • Широка різноманітність видів і кольорів профілю.
 • Можливість змінювати колір і наносити малюнок.
 • Піддається при необхідності ремонту.
 • Легко транспортувати та доглядати.
 • Прийнятна вартість.
 • Тривалий термін служби – до 50 років.

Види покриття профлиста

 1. Оцинковка. Це покриття цинком, який у гарячому вигляді наноситься на лист. Товщина покриття складає від 25 до 30 мкм. Термін експлуатації такого матеріалу досягає 10 років, тому його рідко застосовують для зведення парканів. Однак вартість оцинкованого профлиста низька.
 2. Полімерне покриття є досить міцним, тому матеріали з ним будуть служити набагато довше. Воно покликане не тільки захистити матеріал від корозії і пошкоджень, але і служить відмінним декором, оскільки довго не втрачає форму. Полімером покривають або одну, або дві сторони профлиста, другий варіант, звичайно, виглядає куди солідніше. До полімерного покриття відносяться: поліестер, ПВДФ, пластизол, пурал.

Поради з монтажу паркану із металопрофільного листа

Щоб уникнути корозії, рекомендується обробити опорні конструкції перед монтажем ґрунтовкою, а потім пофарбувати. Також слід чимось заглушити верхівки стовпів для запобігання попадання всередину вологи. Варто придбати спеціальну парканну планку, яка встановлюється зверху в якості захисту огорожі від деформації, вона ж надає конструкції естетично красивий і закінчений вигляд.

Опорами можуть виступати не тільки стовпи з металу, але й залізобетонні, кам’яні, цегляні, облицьовані плиткою декоративні елементи. Спочатку слід монтувати крайні опори, а потім за натягнутим шнуром і всі інші стовпи. Перевіряти правильність установки необхідно схилом або рівнем.

Поради щодо вибору та застосування профлиста

При необхідності звести паркан із профнастилу, вартість якого дозволяє використовувати цей матеріал скрізь, слід дотримуватися деяких правил. Варто зазначити, що такий паркан не потребуватиме якогось особливого догляду.

Облицювальний матеріал перед монтажем слід належним чином обов’язково обробити. Благо сьогодні на будівельному ринку можна купити вже готовий виріб, покрите захистом з цинку або полімеру. Для того щоб вибрати дійсно якісне покриття, слід уважно вивчити сертифікат продукції, де вказані всі необхідні параметри та характеристики матеріалу.

Якщо паркан планується встановлювати надовго, то краще підбирати більш товстий профлист із невеликою гофрою. Але якщо конструкція в подальшому буде розбиратися і знову збиратися, то краще звернути увагу на більш легкий матеріал.

Металопрофільний паркан здатний істотно змінити на краще ділянку навколо будинку. Сьогодні у продажі можна зустріти всілякі кольори та відтінки цього матеріалу. А деякі компанії займаються ще й нанесенням малюнку на металевий профіль, що надає індивідуальності та оригінальності.

Міцна листова сталь, з якої виробляється металопрофіль, застосовується у машинобудуванні та багатьох інших не менш відповідальних галузях, тому можете бути впевнені, що такий міцний паркан прослужить вам десятиліття і при цьому не втратить своєї привабливості.

Що стосується конструкційних особливостей, то тут теж є переваги. Паркану з профнастилу дуже зручно ремонтувати при необхідності. Для цього достатньо лише зняти вийшли з ладу елементи та замінити їх на нові, при цьому паркан не доведеться розбирати повністю. Монтаж такого огородження можна провести самостійно, а можна скористатися послугами професійних майстрів, які зроблять все максимально швидко та якісно.