Довговічність технічних споруд і житлових будинків повністю залежить від того, наскільки якісно був встановлений ​​гідроізоляційний захист. Для будівель одним із найбільших ворогів є волога, яка може накопичуватися всередині та провокувати такі серйозні проблеми, як деформація і гниття дерев’яних елементів, появі цвілі, утворення тріщин і великих розломів. Щоб цього уникнути, слід ще на стадії планування будівництва вирішити, які саме заходи щодо захисту будівлі від води будуть зроблені. Гідроізолювати необхідно не тільки дах, а й підлогу зі стінами.

Високу вологість, яка іноді спостерігається у приміщенні, ми називаємо вогкістю. Якщо вона періодично спостерігається хоча б в одній з кімнат, значить потрібно задуматися про гарну гідроізоляцію, адже повітря з підвищеною вологістю може не тільки негативно впливати на будівлю в цілому, а й істотно зіпсувати здоров’я проживаючих у ньому людей. Крім того, в вогкості часто розмножуються різні шкідливі грибки та розвиваються важкі хвороби, що вражають у першу чергу людей похилого віку та маленьких дітей.

Саме тому гідроізоляцією не варто нехтувати при зведенні будинку. Що стосується квартир у багатоповерхових будівлях, то тут теж потрібна гідроізоляція. Переважно її використовують у ванних кімнатах і на кухнях. У приватному ж будинку особливу увагу варто звернути на підвальні стіни та гаражі. Щоб заново не переробляти всю роботу, рекомендується гідроізоляцію враховувати відразу при будівництві, інакше потім вона вам вийде в копієчку.

Вибираємо гідроізоляційний матеріал

Це, напевно, найважливіший етап у всьому процесі. Захисний матеріал слід потрібно підбирати максимально ретельно, з урахуванням всіх особливостей будівлі та переважаючих погодних умов у конкретній місцевості.

У першу чергу гідроізоляційний матеріал повинен відрізнятися високою стійкістю до води, підвищеною міцністю і помірною еластичністю. Крім того, його має бути не складно кріпити. Також варто подбати про якісну захист тих приміщень, де спостерігаються великі та часті температурні перепади, а також можливий ризик підвищення рівня підземних вод.

Види гідроізоляції

  1. Сучасні гідроізоляційні матеріали дозволяють захистити конструкції з цегли, бетону та заліза. Одним із найпоширеніших методів гідроізоляції є фарбування поверхні спеціальним складом. Однак такий спосіб не відрізняється довговічністю, тому його потрібно буде періодично повторювати.
  2. Обклеювальний спосіб здійснюється за допомогою спеціальних матеріалів у вигляді плівки, яка наклеюється на конструкцію. Щоб надати додаткову міцність, зверху для захисту наносять невеликий шар бітуму. Штукатурка робить покриття суцільним і відмінно захищає від вогкості та вологи стіни.
  3. Проникаюча гідроізоляція підходить для захисту як внутрішніх, так і зовнішніх поверхонь будівлі. На бетонну площину наноситься в’яжучий розчин, компоненти якого входять у взаємодію з вапном. Присутня там волога зникне, а сам бетон стане стійким до заморозків і міцним.

Правильна установка гідроізоляції

Кожен вид гідроізоляції потрібно встановлювати по-своєму. Наприклад, захист даху проводиться традиційно за допомогою руберойду, який монтується цвяхами до каркасу. Його стики обробляються розплавленим бітумом, а зверху встановлюється хвилястий шифер, що сприяє кращому провітрювання.

У випадку з металочерепицею рекомендується використовувати ще і гідроізоляційну мембрану. Для підвалу корисно буде провести ін’єктування для усунення протікання.

Типи відновлення гідроізоляції

  1. Технологія обмазування має на увазі нанесення на бетон спеціального матеріалу, який захищає від невеликих протікань.
  2. Ін’єктування здатне повністю усунути протікання, оскільки склад наноситься локально.

Не завжди можна застосувати обмазувальну методику, тому ін’єктування вважається більш універсальним методом.