Безпека огороджень у приватному секторі забезпечується замками, навіть якщо ви проживаєте в котеджному містечку з охороною і централізованим відеоспостереженням та звикли до захищеності своєї нерухомості.
Розглянемо для початку мета і функціонал установки замку – чи потрібен замок для воріт або для хвіртки. Так як профнастил досить тонкий, а огорожі знаходяться на вулиці, вимоги до замку високі – наскільки він захищений від вологи, снігу, дощу та пилу.
Замок для воріт потрібен громіздкіший, для хвіртки – легший, але в обох випадках найкраще його заховати зсередини (з двору) в спеціальну металеву коробку.
Варіанти замків
Різновидів замків велика кількість, але всі вони встановлюються єдиним способом, лише з невеликою різницею в підготовці.
- Механічні замки з необхідністю врізки вважаються найбільш надійними у захисті від злому.
Вони можуть бути електромеханічні (кодові), секретні (з зубцями різних розмірів), та англійські (циліндричні). - Кодові замки мають мінус у тому, що кнопки стираються з часом. Захист хвіртки забезпечується цифровим кодом, заданим пристрою.
- Секретні (сувальдні) замки відрізняються незвичайний формою ключа, з одного боку це надійний захист з безлічі зубців, з іншого незручність полягає у великому розмірі ключа та необхідністю відкривати і закривати двері з обох сторін саме ключем. Але даний механізм дозволяє посилити захист з одного боку кодовим замком. Сувальдні замки відрізняються великим терміном служби, не зношуються і досить надійні в забезпеченні необхідної безпеки. Стійкі до корозії та що важливо, доступні в ціні.
- Циліндричні замки мають голко подібні ключі, вони легкі, компактні, але чутливі до вологи та пилу.
За способом установки розрізняють: радіохвильові, радіопроменеві, інфрачервоні, вібраційні, ємнісні (всі вони є різновидом сигналізації, працюють на “об’ємної” території), електромагнітні, рейкові (ключ вставляється і впирається в рейки, працює за принципом прямокутної шестерні), врізні (поміщаються всередину двері, але через тонкощі профнастилу вимагають додаткового кріплення або спеціальний короб), накладні (механізм знаходиться в металевому коробі) та навісні (зараз їх використання рідкість).
Основними видами замків, які найчастіше використовують для хвірток, є врізні, накладні та електромагнітні.
Установка та її особливості
Установка кожного з них має свої тонкощі. Розглянемо докладніше кожен.
Монтаж врізного замка в хвіртці з тонкого профнастилу здійснюється через бічний паз у хвіртці. Сам механізм міститься у металевому коробі, а кріплення зовні нього. Якщо хвіртка зроблена з двох листів профнастилу, замок буде захований і знаходиться між ними. Обов’язково потрібно передбачити висоту розташування замку, щоб мінімізувати потрапляння снігу та дощу, тобто що не надто низько від підлоги.
Накладний замок не вимагає порушення цілісності хвіртки з профнастилу, фіксується з одного боку до основного каркасу, з іншого – до спеціально приварених відрізках профілю. На відміну від врізного замка, накладної з одного боку відкривається ключем, з іншого – засувкою або ключем на вибір, що зручніше для постійного використання.
Установка накладного та врізного замків вимагає підготовки: розмітки та свердління отворів для кріплення, розмітки і свердління отворів для ручок або засувок, зварювання частин металевого профілю для каркаса або короба.
Електромеханічні (кодові) замки відрізняються установкою і принципом дії від звичайних механічних – врізних та накладних замків.
З одного боку замку знаходиться металева пластина з можливістю набору коду двері, з іншого – кнопка, вся конструкція працює від електричного приводу. При установці використовується електричний кабель, ізоляцію від вологи якого необхідно забезпечити за допомогою нерухомої опори, для зчитувачів необхідно просвердлити отвори на зовнішній стороні профлиста або нерухомої опори, якщо це можливо.
Незалежно від того, який замок ви виберете, бажаємо завжди мати надійний захист і відчувати себе в безпеці! У технічних моментах наші фахівці завжди будуть раді вам допомогти!