Як закріплювати профнастил саморізами?

Одним із кращих матеріалів для замовників і будівельників є профнастил, який так активно використовую і домашні майстри. У замовника в пріоритеті простота в обслуговування продукту, досить довгий термін служби та привабливий зовнішній вигляд. Для будівельників важлива простота монтажу зі стандартними будівельними інструментами.

Занадто складна техніка може призвести до суттєвих помилок та проблем, тому саме результат роботи монтажника з матеріалом визначає якість експлуатації. Щоб такого не допустити, потрібно володіти міцними знаннями про правильне кріплення профільованих листів.

Як закріплювати профнастил саморізами?

Як вибрати матеріал кріплення?

У процесі кріплення профнастилу використовуються такі інструменти, як заклепки та саморізи. Заклепки добре підходять у тому випадку, якщо потрібно зробити стиковку двох аркушів, але при цьому вони не зможуть забезпечити міцне з’єднання профнастилу несучими будівлями або латами. Крім того, структура матеріалу заклепок і профлистів підвищує ризик виникнення хімічних процесів корозії, так як заклепки виготовлені з м’якого алюмінію, а листи із сталі. Також може статися зрізання кріплення під час сильних заморозків при стисканні споруди.

Для покрівлі несучих конструкцій застосовується профільований лист для даху, який до того ж стає “лакмусовим папірцем” надійності кріплення для профнастилу. У таких конструкціях через різні зовнішні навантаження вимоги до матеріалу кріплення і місця, в якому він буде встановлений, дуже високі. В таких складних завданнях рекомендується використання саморізів.

Саморізи для профнастилу характеризуються наявністю такої відмінною риси, як присутністю спеціальної підкладки, виготовленої з еластичних матеріалів.

 

Ця підкладка має форму більше діаметра робочої частини, але за розміром менше головки, що знижує ризик виникнення вологи. Полімерне покриття не деформується навколо точки монтажу гострим наконечником самореза, навіть за умови, що наскрізний отвір попередньо не свердлити.

Як читати маркування профнастилу?
Профнастил є неймовірно популярним матеріалом. Основною причиною такої поширеності є його універсальність. Його можна застосовувати в різних сферах будівельних робіт. ...
читати

Виготовлення стандартних саморізів відбувається за допомогою нержавіючої сталі з цинковим покриттям. Головки, як правило, використовують у відповідності з кольором головною поверхні профлиста і з тієї ж полімерної захистом, що дозволяє продовжити термін служби матеріалу. Для кріпильних елементів стандартним діаметром є 4,8 міліметрів, мінімальна довжина зазвичай 28 мм, а максимальна – 80 мм. З метою фіксації зборів і подібних конструкцій дається перевагу кріпленням з меншою довжиною, а при установці профнастилу в коньковой зоні найчастіше беруть з найбільшою довжиною.

Як закріплювати профнастил саморізами?

Кріплення профнастилу саморізами 

Головною завдання саморізів – це забезпечення потужної фіксації профлистов на опорі, з чого можна зробити висновок, що основні точки, в яких буде відбуватися кріплення, зобов’язані перебувати на нижній частині хвилі. Тут має бути місце щільного стикування. Також для покрівельного профнастилу нерідко застосовується інша схема: кріплення верхньої частини хвилі. Спочатку така техніка може здатися логічною, так як у саморізах не відбуватиметься корозійний процес після проливного дощу або снігопаду. Тим не менш, це не саме вдале рішення в будівництві, адже часто листи сильно пошкоджуються, відриваються через слабке кріплення або ж відбувається зминання хвилі в результаті сильного затягування шурупів.

За стандартними правилами саморізи потрібно розташовувати у центральній поздовжній осі нижньої хвилі. Частота освіти точок кріплення залежить від основної функції споруди: чим вище потрібна надійність, тим частіше. Найбільш навантажені фрагменти потребують крок по кромці приблизно 30 сантиметрів, а в центрі 40-50 міліметрів.

У процесі кріплення профнастилу саморізами важливо постійно звертати увагу на точність операції. Якщо відбувається відхилення від основного перпендикуляра, підвищується ризик того, що шайба приляже нещільно і в неї проникне волога.

psm

Кривенко Людмила Григорьевна

Маркетолог