Для чого профнастил кріпиться до нижньої хвилі?

Сучасні технології виготовлення профнастилу дозволяють наділяти його тими характеристиками, які роблять його простим у використанні. Завдяки цьому факту монтажу даного матеріалу відбувається легко та швидко, так як для здійснення процедури не потрібно особливих будівельних навичок, тут впорається будь-який домашній майстер. Технологія роботи з профільованими листами досить зрозуміла, а при правильному її дотриманні можливо досягти хорошого результату. В першу чергу, потрібно розібратися з тим, як здійснюється кріплення.

 Для чого профнастил кріпиться до нижньої хвилі?Структура профнастилу та його монтажу

Виробництво профнастилу виконується із застосуванням тонкої рулонної сталі, на яку попередньо наноситься суцільна полімерне покриття. Спеціальне промислове обладнання створює необхідну форму поверхні, яка нагадує хвилю. Це і є головний етап створення наданого будівельного матеріалу. В кінці виходять профнастили, які відрізняються один від одного за типом хвилі. Таким чином, існують такі основні види профільованих листів: стіновий, універсальний, тобто покрівельний.

Покрівельний профнастил розділяє всі будівлі з ним на навантажені та ненавантажені. Ненавантажені спорудження являють собою ті, в яких їх власну вагу є єдиною навантаженням. У навантажених спорудах діє додаткове навантаження, яка може бути динамічною або статичною. Наприклад, на них може накопичуватися покрив зі снігу або ж будівлі періодично піддаються впливу вітру.

 

Як захистити дах із профнастилу від шуму?
Профнастил - матеріал, який має величезну кількість переваг. Саме вони роблять його прекрасним матеріалом для дахів. Покрівельний профнастил недорогий, легкий, довговічний, добре виглядає і дуже легко збирається. ...
читати

Так чи інакше лист слід встановлювати міцно та надійно, він повинен бути досить щільно закріплений до основи. Таким чином можна зробити висновок, що для досягнення даного результату потрібно робити кріплення профнастилу тільки по нижній хвилі. У цьому процесі повинна використовуватися спеціальна таблиця, яка розрахунковим чином визначає потрібний крок. Згодом всі фрагменти надійно фіксуються, а ризик виникнення пошкоджень на профнастилі мінімізується, в разі занадто старанного затягування шурупів.

Хоч би яким не був тип профнастилу, його можна закріплювати як горизонтально до основи (під невеликим кутом) для несучих і покрівельних конструкцій, так і вертикально для декоративних цілей.

Труднощі в кріпленні профільованих листів на даху Для чого профнастил кріпиться до нижньої хвилі?

У роботі з вертикальними конструкціями особливих питань бути не повинно, так як техніка виконання у всіх майстрів однакова: кріплення здійснюється по нижній хвилі. А ось в тому випадку, якщо профнастил необхідно монтувати як покрівельне покриття, можуть виникнути деякі спірні моменти. Думки фахівців щодо даного пункту розходяться, проте більшість стверджує, що кріплення повинно бути “по низу”, роблячи головним пріоритетом надійність фіксації.

Усе ж є й інший погляд на це питання та існує він не без підстав. Суть його в тому, що саморізи, розташовані по нижній хвилі, в подальшому будуть піддаватися корозії. У зв’язку з цим можуть виникати протікання, а листи почнуть зміщуватися. Для вирішення цього питання пропонується здійснити кріплення “по верху”, у чого є суттєві ризики:

  • ймовірне травмування листів при зайвому затягуванні саморізів;
  • недостатнє затягування призведе до поганого кріпленню;
  • ненадійний контакт призведе до зайвого навантаження на кріплення, що може пошкодити матеріал.

На закінчення слід зробити висновок, що найкращим вибором буде дотримуватися класичного способу кріплення по нижній хвилі.

psm

Кривенко Людмила Григорьевна

Маркетолог