Профнастил в усьому своєму розмаїтті кольорів і відтінків використовують для покрівлі, парканів, огороджувальних споруд і облицювання будівель. Існує кілька стандартних видів профнастилу, які за всіма характеристиками виграють у популярних раніше оцинкованих листів або листів із лакофарбовим покриттям.
Особливості профнастилу
Основа профільованого листа – це метал, на який нанесено полімерне покриття, і відповідно вже на ньому нанесено шар фарби. Саме полімерне покриття служить захистом від впливу несприятливих погодних умов, проникнення вологи та виникнення корозії металу.
Виробники профнастилу стежать за широтою асортименту продукції, ви можете бути впевнені, що знайдете відтінок і малюнок (наприклад, імітацію каменю) на будь-який смак. Якщо ж дизайнерське рішення будівлі вимагає особливого підходу, звичайно ж варіант фарбування профнастилу можливий.
Розроблена спеціальна шкала кольорів, найчастіше використовується уніфікована в усьому світі палітра RAL, за якою можливо підібрати відтінок суворо за номером.
Звичайно ж рішення замінити профнастил у таких випадках, або пофарбувати його і трохи продовжити термін експлуатації – залишається за вами. Але потрібно розуміти, що будь-якого роду ремонтні роботи можуть тільки призупинити та уповільнити руйнування захисного шару металу і корозії основи листа.
Крім бажання створити приємний для ока дизайн профнастилу, існують і цілком функціональні причини, коли необхідно фарбувати профнастил:
- усунення дрібних дефектів – часткове фарбування;
- усунення численних дефектів, корозії – суцільне фарбування.
Превентивність заходів по догляду за профнастилом – ключовий підхід до терміну його служби: стежте, щоб при транспортуванні, установці, експлуатації не було механічних пошкоджень, відколів, тріщин. З дрібних проблемних зон при ігноруванні проблеми вони швидко розширяться, метал проржавіє і вирішити питання буде складніше.
Можна зробити висновок, що є два способи здешевити фарбування профнастилу:
- Стежити за цілісністю конструкції з моменту замовлення у виробника та доставки, щоб мінімізувати варіант ушкоджень з самого початку. Тобто не дати проблемі виникнути з самого початку.
- Фарбувати профнастил частково – дорогими та якісними технічними аерозолями, дотримуючись інструкції.
Етапи підготовки та фарбування профнастилу
- очищення і знежирення поверхні;
- нанесення фарби шляхом розпилення з відстані 20-30 см (перед використанням струснути балон протягом 1-2 хвилин);
- після нанесення дати шару висохнути, при необхідності повторити ще раз.
Можливе використання фарб із перетворювачами іржі, але їх спосіб застосування дещо відрізняється складністю, як і суцільне покриття всієї площі профнастилу:
- очищення, знежирення поверхні;
- видалення попередньої крячки;
- очищення від іржі, налиплого бруду;
- сушка, можливе повторне знежирення;
- нанесення грунтовки, як основи, і для вирівнювання відколів і тріщин;
- розпорошення фарби згідно аналогічного пункту, описаного вище (спосіб експлуатації можна прочитати на балоні з фарбою).
Відзначимо, що фарбування суцільного листа профільного покриття на виробництві відбувається у спеціально створених умовах: підготовка поверхні, високі температури, певний тиск. Відтворити цю технологію в домашніх умовах власноруч не вийде.
При будь-яких питаннях радимо звертатися за допомогою до фахівця. Завжди раді бути вашим помічником у такій приємній справі, як облагороджування житлових і нежитлових будівель та площ.