Чи можна гнути профнастил?

Профнастил – це універсальний будівельний матеріал, який отримав широке поширення завдяки своїй невисокій вартості, довговічності, невеликій вазі та відносній простоті роботи з ним.

У деяких випадках виникає необхідність кріплення профлиста на нерівній поверхні. У зв’язку з цим виникає питання про можливість згинання профнастилу.

Чи можна гнути профнастил?

Види профнастилу та особливості його гнучкі

Профнастил виготовляється з тонкого металу, покритого шаром полімерного матеріалу.

Привозять заготовку в рулонах, встановлюють у гнучкі машини, які за допомогою спеціальних валів надають аркушу певний рельєфний профіль. Профіль може бути різної висоти та відрізнятися своєю формою. Чим більше глибина хвилі, тим вище міцність листа. Після віддання смузі профілю, вона на відрізні верстати ріжеться на листи заданої довжини. Залежно від глибини профілю, профнастил застосовується для різних цілей і ділиться на три групи: покрівельний, універсальний, стіновий.

Згинання профнастилу, в залежності від вимог до отримання готового результату, розділяється на 3 види:

  • поздовжня – лінія згину проходить паралельно хвилі;
  • поперечна – лінія згину проходить перпендикулярно хвилі;
  • коса – лінія згину проходить під певним кутом, щодо хвилі (практично не застосовується в зв’язку зі складністю виконання).

Технологія гнуття профнастилу

У поздовжньому напрямку вигин профнастилу проводиться, в основному, при установці заборів, коли змінюється його напрям. У цьому випадку щоб уникнути різання листа, його загинають на необхідний кут. При цьому намагаються вибирати лінію вигину таким чином, щоб вона проходила по низу хвилі та в цьому місці лист закріплювався до каркасу.

Чи варто використовувати профнастил для паркану в якості покрівлі?
Серед закордонних і вітчизняних споживачів такий матеріал як профнастил має широкий спектр застосування. Він зарекомендував себе завдяки хорошій якості сировини, довгому терміну служби, простому монтажу та привабливому зовнішньому вигляду ...
читати

Поперечна гнучка більш складна операція, при виконанні якої лінія згину буде проходити перпендикулярно хвилі, тобто потрібно буде згинати профіль хвилі. Хвиля у профнастилі виконує функцію ребра жорсткості та ускладнюючи роботу з поперечному згинання листа. У більшості випадків, при поперечному згинанні листа профнастилу, відбувається руйнування захисного покриття, нерівномірний вигин і значно погіршується зовнішній вигляд.

Без особливих втрат виробляти поперечне згинання листа профнастилу можна при виготовленні аркових споруд. За умови правильного розрахунку та невеликого радіусу арки, вигин листа не призведе до зламу профілю, руйнування полімерного покриття та утворенню будь-яких інших дефектів, що погіршують зовнішніх вигляд і міцність виробу.

Чи можна гнути профнастил?

Інструмент для згинання профлиста

При поздовжньому згинанні листа можна використовувати звичайний слюсарний молоток. Після розмітки та нанесення лінії вигину, лист необхідно покласти на плоску рівну поверхню. Для цієї мети підійде стіл. Лінія згину повинна знаходитися на краю столу, яка буде слугувати своєрідним ковадлом. Перед виконанням операції вигину, лист необхідно міцно закріпити до стільниці, щоб уникнути його зміщення, результатом якого буде шлюб у вигляді вигину не за розміченою лінією.

Після виконання всіх підготовчих операцій, легкими ударами молотка по частині листа, надаємо листу необхідний кут загину. Удари по листу найкраще робити якомога ближче до краю столу. Також, щоб уникнути порушення захисного шару зовнішньої поверхні листа, удари наносяться через дерев’яну проставку.

Для поперечного вигину молоток не підходить. Щоб виконати якісний поперечний вигин, необхідно використовувати спеціальні пристосування. Вони можуть бути як ручні, так і з іншим видом приводу.

psm

Кривенко Людмила Григорьевна

Маркетолог