Чи варто використовувати профнастил для паркану в якості покрівлі?

Серед закордонних і вітчизняних споживачів такий матеріал як профнастил має широкий спектр застосування. Він зарекомендував себе завдяки хорошій якості сировини, довгому терміну служби, простому монтажу та привабливому зовнішньому вигляді.

Чи варто використовувати профнастил для паркану в якості покрівлі?

Саме тому профнастил використовують для побудови несучих конструкцій і різного роду огороджень. Але при цьому важливо відповідально підійти до вибору профнастилу, адже тільки коректно підібраний тип матеріалу зможе забезпечити необхідні властивості та виправдати очікування.

Досить часто профнастил використовується для покрівельного покриття, адже він допомагає забезпечити повну ізоляцію простору під покрівлею і вберегти її від попадання вологи. Також він гарантує міцність і витривалість покриття даху, при яких вона зможе витримувати природні навантаження (снігопади, дощові опади, пориви вітру тощо). Використання профнастилу для покриття дахів вважається однією з найважливіших профілів його застосування.

Для покрівельного покриття розроблений спеціальний вид профнастилу, призначений саме для цієї мети, але в зв’язку з його вартістю покупці часто цікавляться, чи можна в якості покрівлі використовувати «парканний» профнастил, який є більш бюджетним. Щоб відповісти на це питання, потрібно враховувати безліч нюансів і розуміти різницю в типах профнастилу.

Відмінності покрівельного та «парканного» профнастилу

Професійна будівельна термінологія не має такого словосполучення, як парканний профнастил. Під цим поняттям маються на увазі не дорогі, тонкі матеріали групи С (стіновий тип), які часто застосовують у процесі монтажу різних парканів. Використання такого типу профнастилу цілком логічно та доцільно, адже паркан не піддається активним навантаженням, тому і не вимагає складного сконструйованого матеріалу.

Сировина групи НС має більш високі експлуатаційні характеристики та може використовуватися і для побудови паркану, і для організації несучих конструкцій. Профнастил групи Н призначений вже безпосередньо для покрівельних цілей. Він зроблений у формі трапецієподібної хвилі з смугами, що додають йому жорсткості та міцності. Звичайно ж, для покриття даху найкраще підібрати саме такий тип профнастилу.

Як підібрати покрівельний матеріал?
Від того, яким буде обраний матеріал і дотримана технологія монтажу, безпосередньо залежить якість покрівлі. Так як ця частина нашого житла постійно підпадає під вплив навколишнього середовища, то при неправильному виборі матеріалів, нова прослужить набагато менше, ніж ви очікували. ...
читати

Монтаж «парканного» профнастилу на дах

Чи варто використовувати профнастил для паркану в якості покрівлі?

Для якісно виконаної роботи в укладанні покрівлі важливі такі характеристики, як ізоляція і міцність. У зв’язку з цим використання простого, неспеціалізованого профнастилу має список обмежень:

  • Клімат регіону (враховуються обсяги снігових покривів, кількість опадів, навантаження вітру тощо);
  • Форма покрівлі та кут її нахилу;
  • Схема обрешітки;
  • Навантаження даху антропогенними факторами, тобто діяльністю людини.

Якщо Ви використовуєте для покриття даху стіновий профнастил, необхідно брати до уваги, що його міцність досить низька, в порівнянні зі спеціалізованим. Тому будь-які навантаження на покрівлю повинні бути мінімальними, а в ідеалі – взагалі бути відсутнім.

При застосуванні в якості покрівельного покриття профнастилу групи С, досвідчені майстри радять робити обрешітку суцільною конструкцією, таким чином вона буде в першу чергу брати на себе будь-які дії і тиск.

Щоб волога швидко сходила з даху, потрібен кут нахилу не менш, ніж 15 градусів. Кваліфіковані фахівці кажуть, що краще за мінімальне число кута нахилу взяти хоча б 20 см.

psm

Кривенко Людмила Григорьевна

Маркетолог