Профнастил – матеріал, який має величезну кількість переваг. Саме вони роблять його прекрасним матеріалом для даху. Покрівельний профнастил недорогий, легкий, довговічний, гарно виглядає і легко збирається. При цьому головним його недоліком є слабка шумоізоляція.
Листи профнастилу можуть не тільки пропускати звуки, а й посилювати їх. Тому, якщо на вулиці дощ або мокрий сніг, то на верхньому поверсі можна послухати справжній концерт. Звук падіння крапель буде чути на весь будинок і жити в такому приміщенні спокійною буде досить складно. Тому, якщо ви вирішили робити дах із профнастилу, то слід обов’язково подбати про максимальну шумоізоляції.
Конструкція шумоізоляції для даху з профнастилу
Існує два варіанти поліпшення шумоізоляції для даху з профнастилу. Один з них орієнтований на обробку поверхні ззовні, а другий передбачає створення додаткової внутрішньої захисту.
У першому випадку на поверхню профнастилу наносяться певні матеріали, які, як гума, буде амортизувати удари снігу або дощу і, отже, гасити звуки. Для цього можна використовувати мастику. Недолік такого рішення полягає в тому, що це може псувати зовнішній вигляд покрівлі та послужить досить недовго. Тому цей варіант використовується досить рідко.
Тому так званий покрівельний пиріг є найпопулярнішим методом. До того ж, він не тільки забезпечує шумоізоляцію, але і скорочує тепловтрати. Для цього в місцях примикання встановлюють спеціальні повстяні прокладки. Матеріали укладаються в кілька шарів, щоб забезпечити потрібний рівень шумоізоляції.
Які матеріали використовуються для покрівельного пирога
Сьогодні будівельний ринок пропонує величезний асортимент матеріалів для шумоізоляції даху з профнастилу. При виборі слід звернути увагу на базові характеристики, такі як:
- Індекс шумопоглинання показує, який відсоток шумової енергії поглинає матеріал. Для житлового приміщення ідеальним буде покриття, яке поглинає більше 60% звуків. Таким вимогам відповідає, наприклад, мінеральна вата.
- Динамічний модуль пружності визначає, наскільки матеріал здатний відображати звуки від поверхні. При цьому слід пам’ятати, що у щільних складів показники кращі, ніж у пухкіших.
Кожен варіант матеріалу слід оцінити за сукупністю двох величин. Найбільш оптимальними варіантами у співвідношенню ціни та якості є пробка в рулонах і пенофол товщиною від 2 до 8 мм.
Важливо розуміти, що якість шумоізоляції також буде залежати від якості виконання покрівельних робіт. Якщо профнастил буде зміщений або деформований, то не буде можливості забезпечити достатню шумоізоляцію.
Як змонтувати шумоізоляцію
Основні етапи монтажу шумоізолюючого шару включають в себе:
- спочатку шар гідроізоляції прокладається на опори;
- прокладка дерев’яної обрешітки;
- безпосередня укладання шумоізоляції та пароізоляції;
- безпосередній монтаж покрівлі.
Як правило, шумоізоляцію починають укладати з боку схилу. Її необхідно надійно зафіксувати, щоб вона не зміщувалася, а також обробити всі стики. Ізолюючі матеріали в плитах найкраще встановити між крокв і простежити, щоб не виникали «акустичні містки». Такі місця слід закрити прокладками з повсті або ж інших матеріалів.
Для додаткової шумоізоляції можуть використовуватися ізолюючі прокладки, які закладають між листами. Як правило, для цього використовуються вологостійкі та морозостійкі матеріали. Таких листів може бути скільки завгодно.