Профнастил – матеріал з практичної та фінансової точки зору істотно виграє у альтернативних способів створення покрівлі. Особливо популярним в Україні став покрівельний профнастил PSM-Profile. Лінійка матеріалів передбачає наявність профілів стандартних і нестандартних розмірів, вибір оригінальних колірних рішень і інші характеристики.
Профнастил для даху: переваги та ключові особливості
Матеріал являє собою лист зі сталі, виготовлений способом холодного штампування. Товщина листа зазвичай варіюється від 0.4 до 0.7 міліметрів. Характерна особливість – трапецієподібні хвилі по всій поверхні профнастилу. Вони виконують роль ребер жорсткості, від глибини яких залежить міцність і інші параметри покрівлі.
Профнастил, купити який пропонує PSM-Profile, має ряд незаперечних переваг:
- висока стійкість до зовнішніх механічних пошкоджень, опадів, ультрафіолету, що зберігає структуру і естетику матеріалу на довгі роки;
- можливість створити максимально герметичну покрівлю;
- установка профнастилу абсолютно нескладна, може виконуватися навіть неспеціалістами;
- невелика вага листів дозволяє створювати покрівлі різної архітектури, істотно спрощується транспортування і безпосередньо монтаж даху.
Тому якщо потрібно швидко зробити покрівельний роботи – на допомогу прийде недорогий профнастил. Ціна за лист залежить від товщини матеріалу, глибини штампування, кольору.
Як покрити дах профнастилом?
Як вже зазначалося вище, особливих складнощів покрівельний монтаж з даного матеріалу не передбачає. Ось невелика покрокова інструкція, як крити дах профнастилом:
- попередньо створюється обрешітка з брусів, дощок і фанери;
- лист профнастилу зміцнюється за допомогою шурупів (переважно використовуються «бурові» з білого металу);
- починаємо закріплювати плиту з одного торця ската, стежимо за бічним нахлестом – оптимальний його розмір дорівнює половині профільної хвилі;
- лист закріплюється саморізами в нижній частині, у верхній краще використовувати більш довгі (від 80 міліметрів);
- частини фронтону зміцнюються за допомогою вітрових накладок, щоб убезпечити покрівлю від впливу сильного вітру;
- слід також окремо перекрити вузли, ребра і єндови, які з’єднані з вертикальними поверхнями (для цього береться металопрофіль з додатковим ущільненням у вигляді мастики з бітуму).
Покрівля профнастилом зроблена своїми руками. Звичайно, це максимально спрощений алгоритм, але в цілому він демонструє простоту всього монтажу. Як правильно крити дах профнастилом, звичайно ж, пояснить досвідчений фахівець. У разі невпевненості в своїх силах краще довірити процес кваліфікованій бригаді.
PSM-Profile пропонує недорого і в великому асортименті придбати профнастил. Ціна максимально доступна, а характеристики – на дуже високому рівні. Профнастил для даху – ідеальне поєднання демократичної вартості, якостям матеріалу, довговічності, легкості установки і естетичної привабливості.