Довговічність технічних споруд і житлових будинків повністю залежить від того, наскільки якісно був встановлений ​​гідроізоляційний захист. Для будівель одним із найбільших ворогів є волога, яка може накопичуватися всередині та провокувати такі серйозні проблеми, як деформація і гниття дерев\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\'яних елементів, появі цвілі, утворення тріщин і великих розломів. Щоб цього уникнути, слід ще на стадії планування будівництва вирішити, які саме заходи щодо захисту будівлі від води будуть зроблені. Гідроізолювати необхідно не тільки дах, а й підлогу зі стінами.

Високу вологість, яка іноді спостерігається у приміщенні, ми називаємо вогкістю. Якщо вона періодично спостерігається хоча б в одній з кімнат, значить потрібно задуматися про гарну гідроізоляцію, адже повітря з підвищеною вологістю може не тільки негативно впливати на будівлю в цілому, а й істотно зіпсувати здоров\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\'я проживаючих у ньому людей. Крім того, в вогкості часто розмножуються різні шкідливі грибки та розвиваються важкі хвороби, що вражають у першу чергу людей похилого віку та маленьких дітей.

Саме тому гідроізоляцією не варто нехтувати при зведенні будинку. Що стосується квартир у багатоповерхових будівлях, то тут теж потрібна гідроізоляція. Переважно її використовують у ванних кімнатах і на кухнях. У приватному ж будинку особливу увагу варто звернути на підвальні стіни та гаражі. Щоб заново не переробляти всю роботу, рекомендується гідроізоляцію враховувати відразу при будівництві, інакше потім вона вам вийде в копієчку.

Вибираємо гідроізоляційний матеріал

Це, напевно, найважливіший етап у всьому процесі. Захисний матеріал слід потрібно підбирати максимально ретельно, з урахуванням всіх особливостей будівлі та переважаючих погодних умов у конкретній місцевості.

У першу чергу гідроізоляційний матеріал повинен відрізнятися високою стійкістю до води, підвищеною міцністю і помірною еластичністю. Крім того, його має бути не складно кріпити. Також варто подбати про якісну захист тих приміщень, де спостерігаються великі та часті температурні перепади, а також можливий ризик підвищення рівня підземних вод.

Види гідроізоляції

  1. Сучасні гідроізоляційні матеріали дозволяють захистити конструкції з цегли, бетону та заліза. Одним із найпоширеніших методів гідроізоляції є фарбування поверхні спеціальним складом. Однак такий спосіб не відрізняється довговічністю, тому його потрібно буде періодично повторювати.
  2. Обклеювальний спосіб здійснюється за допомогою спеціальних матеріалів у вигляді плівки, яка наклеюється на конструкцію. Щоб надати додаткову міцність, зверху для захисту наносять невеликий шар бітуму. Штукатурка робить покриття суцільним і відмінно захищає від вогкості та вологи стіни.
  3. Проникаюча гідроізоляція підходить для захисту як внутрішніх, так і зовнішніх поверхонь будівлі. На бетонну площину наноситься в\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\'яжучий розчин, компоненти якого входять у взаємодію з вапном. Присутня там волога зникне, а сам бетон стане стійким до заморозків і міцним.

Правильна установка гідроізоляції

Кожен вид гідроізоляції потрібно встановлювати по-своєму. Наприклад, захист даху проводиться традиційно за допомогою руберойду, який монтується цвяхами до каркасу. Його стики обробляються розплавленим бітумом, а зверху встановлюється хвилястий шифер, що сприяє кращому провітрювання.

У випадку з металочерепицею рекомендується використовувати ще і гідроізоляційну мембрану. Для підвалу корисно буде провести ін\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\'єктування для усунення протікання.

Типи відновлення гідроізоляції

  1. Технологія обмазування має на увазі нанесення на бетон спеціального матеріалу, який захищає від невеликих протікань.
  2. Ін\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\'єктування здатне повністю усунути протікання, оскільки склад наноситься локально.

Не завжди можна застосувати обмазувальну методику, тому ін\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\'єктування вважається більш універсальним методом.