-
Meмбрана для даху mdm Ventia Xtreme 300
-
Вітрозахисна мембрана Ventia Wind Barrier
-
Дренажний мат MDM
-
Конькова вентиляційна стрічка Vent-Roll
-
Покрівельна мембрана MDM Ventia NEO 200
-
Покрівельна мембрана mdm Ventia Bronze
-
Покрівельна мембрана MDM Ventia Cobalt Plus
-
Покрівельна мембрана MDM Ventia METAL
-
Покрівельна мембрана mdm Ventia NEO 170
-
Покрівельна мембрана mdm Ventia Platinium Plus
-
Покрівельна мембрана mdm Ventia Q
-
Кровельная мембрана mdm Ventia Titanium Plus
Довговічність технічних споруд і житлових будинків повністю залежить від того, наскільки якісно був встановлений гідроізоляційний захист. Для будівель одним із найбільших ворогів є волога, яка може накопичуватися всередині та провокувати такі серйозні проблеми, як деформація і гниття дерев’яних елементів, появі цвілі, утворення тріщин і великих розломів. Щоб цього уникнути, слід ще на стадії планування будівництва вирішити, які саме заходи щодо захисту будівлі від води будуть зроблені. Гідроізолювати необхідно не тільки дах, а й підлогу зі стінами.
Високу вологість, яка іноді спостерігається у приміщенні, ми називаємо вогкістю. Якщо вона періодично спостерігається хоча б в одній з кімнат, значить потрібно задуматися про гарну гідроізоляцію, адже повітря з підвищеною вологістю може не тільки негативно впливати на будівлю в цілому, а й істотно зіпсувати здоров’я проживаючих у ньому людей. Крім того, в вогкості часто розмножуються різні шкідливі грибки та розвиваються важкі хвороби, що вражають у першу чергу людей похилого віку та маленьких дітей.
Саме тому гідроізоляцією не варто нехтувати при зведенні будинку. Що стосується квартир у багатоповерхових будівлях, то тут теж потрібна гідроізоляція. Переважно її використовують у ванних кімнатах і на кухнях. У приватному ж будинку особливу увагу варто звернути на підвальні стіни та гаражі. Щоб заново не переробляти всю роботу, рекомендується гідроізоляцію враховувати відразу при будівництві, інакше потім вона вам вийде в копієчку.
Вибираємо гідроізоляційний матеріал
Це, напевно, найважливіший етап у всьому процесі. Захисний матеріал слід потрібно підбирати максимально ретельно, з урахуванням всіх особливостей будівлі та переважаючих погодних умов у конкретній місцевості.
У першу чергу гідроізоляційний матеріал повинен відрізнятися високою стійкістю до води, підвищеною міцністю і помірною еластичністю. Крім того, його має бути не складно кріпити. Також варто подбати про якісну захист тих приміщень, де спостерігаються великі та часті температурні перепади, а також можливий ризик підвищення рівня підземних вод.
Види гідроізоляції
- Сучасні гідроізоляційні матеріали дозволяють захистити конструкції з цегли, бетону та заліза. Одним із найпоширеніших методів гідроізоляції є фарбування поверхні спеціальним складом. Однак такий спосіб не відрізняється довговічністю, тому його потрібно буде періодично повторювати.
- Обклеювальний спосіб здійснюється за допомогою спеціальних матеріалів у вигляді плівки, яка наклеюється на конструкцію. Щоб надати додаткову міцність, зверху для захисту наносять невеликий шар бітуму. Штукатурка робить покриття суцільним і відмінно захищає від вогкості та вологи стіни.
- Проникаюча гідроізоляція підходить для захисту як внутрішніх, так і зовнішніх поверхонь будівлі. На бетонну площину наноситься в’яжучий розчин, компоненти якого входять у взаємодію з вапном. Присутня там волога зникне, а сам бетон стане стійким до заморозків і міцним.
Правильна установка гідроізоляції
Кожен вид гідроізоляції потрібно встановлювати по-своєму. Наприклад, захист даху проводиться традиційно за допомогою руберойду, який монтується цвяхами до каркасу. Його стики обробляються розплавленим бітумом, а зверху встановлюється хвилястий шифер, що сприяє кращому провітрювання.
У випадку з металочерепицею рекомендується використовувати ще і гідроізоляційну мембрану. Для підвалу корисно буде провести ін’єктування для усунення протікання.
Типи відновлення гідроізоляції
- Технологія обмазування має на увазі нанесення на бетон спеціального матеріалу, який захищає від невеликих протікань.
- Ін’єктування здатне повністю усунути протікання, оскільки склад наноситься локально.
Не завжди можна застосувати обмазувальну методику, тому ін’єктування вважається більш універсальним методом.