Від чого шумить дах із профнастилу

Дах, виготовлений з профнастилу, крім щодо доступний за ціною також вигідно виділяється привабливим зовнішнім виглядом. Але, не дивлячись на свої переваги, має ряд недоліків. Одним із яких є її гучність.

Від чого шумить дах із профнастилу

Окрім поганих шумоізоляційних властивостей, профнастил видає досить гучні шуми від впливу на нього різних факторів.

Крім звуків вулиці, дах із профнастилу є передавачем «звуків природи». Це і «барабанний дріб» дощу або граду, і удари падаючих грудок мокрого снігу з гілок поруч стоять дерев, і пронизливе завивання вітру, і скрегіт листів покрівлі, що труться одна об одну під дією вітру.

З цими проблемами може впоратися шар ізоляції. На даний момент існує багато різновидів шумоізоляційних матеріалів. Одним із варіантів, який можна використовувати – це мінеральна вата. За своїми характеристиками мінеральна вата є хорошим шумо- і теплоізоляційним матеріалом. Тому при використанні цього матеріалу, вирішується відразу два завдання – усунення небажаних шумів і додаткове утеплення житла з боку даху.

Але є моменти, які не можна усунути шумоізоляцією, такі, як вітер і сезонні перепади температур. Щоб мінімізувати вплив цих факторів, повинні виконуватися всі правила та особливості монтажу покрівлі

Вплив вітру

Вітер – одна з природних стихій, яку людина намагається «приручити» собі на благо, використовуючи його силу для виробництва електроенергії. Але не завжди вітер «працює» на людину. Іноді він працює і проти неї, руйнуючи створене людиною ураганами та смерчами. Відомо багато випадків, що пройшов ураган «забрав» із собою частини, а іноді й цілі дахи з будинків.

Чому профнастил протікає по замку?
Покрівельний несучий профнастил розроблений безпосередньо для влаштування покрівлі та вважається відмінним варіантом захисту будівлі зверху. Він користується популярністю серед покупців, так як має високу хвилю в формі трапеції та широку полицю, які не допускають скупчення вологи й опадів ...
читать

Є приказка: «Вода камінь точить». Також і вітер, навіть найлегший, при сильному впливі може навіть скелі руйнувати, не кажучи вже про менш міцних матеріалах, ніж граніт.

Максимальне навантаження при впливі на покрівлю поривів вітру відчувають листи металу в місцях їх кріплення до каркасу даху. Якщо при монтажі покрівлі листи були прикручені з недостатньою силою, то з часом, під дією вітру, щільність кріплення послаблюється і лист починає видавати деренчливі звуки. Тому при появі таких звуків слід негайно вжити заходів щодо їх усунення, щоб уникнути подальшого ослаблення кріплення і погіршення ситуації.

Профнастил і температура

Профнастил і температура

Наслідки слабке кріплення листів розглянули. Що ж буде, якщо при монтажі даху перетягнути саморізи?

Якщо надто затягнути кріплення листів, крім їх деформації, існує ймовірність виникнення проблем у зв’язку з сезонними перепадами температури повітря.

Усім відомо, що при підвищенні температури відбувається розширення матеріалу, а при зниженні, відповідно, звуження. При монтажі даху, для підвищення якості гідроізоляційних властивостей, листи профнастилу укладаються внахлест один на одного. При сильному затягуванні кріплять саморізи, а відповідно дуже щільне зіткненні листів, виникає ще одна проблема – «скрегіт даху».

Цей шум видається через тертя щільно прилягають один до одного листів. Відбувається це тому, що при різкому підвищенні або зниженні температури, в місцях примикання верхній лист нагрівається або охолоджується швидше нижнього. Відповідно відбувається тертя листів один про одного.

Крім неприємного звуку листів, існує небезпека виникнення ще однієї проблеми. А саме протирання спочатку полімерного покриття, а через час, і самого листа.