М’яка покрівля – відмінний спосіб реставрації даху

Одним із кращих покрівельних матеріалів є профнастил. Якщо грамотно вибрати таке покриття, то ваш дах отримає відмінну несучу здатність, хороший захист від снігу та дощу, естетичну привабливість. Варто відзначити, що монтаж профнастилу відрізняється максимальною простотою та легкістю. Багато фахівців радять обирати саме цей покрівельний матеріал, оскільки він є найоптимальнішим варіантом створення даху.

М'яка покрівля - відмінний спосіб реставрації даху

Однак нерідко люди, які планують зведення приватного будинку, задаються питанням про те, чи можна зверху на профнастил покласти м’яку покрівлю. Багатьом це питання здається безглуздим, однак так здається тільки на перший погляд. Адже м’яка покрівля – це швидкий і ефективний спосіб відремонтувати дах, яка прийшла в аварійний стан.

Якщо профнастил став непридатним

Перевагами даху з профнастилу є такі характеристики:

  • Якісне антикорозійне покриття.
  • Великий термін експлуатації, що досягає півстоліття.
  • Можливість часткового ремонту та заміни.
  • Легкість монтажу.
  • Гарний зовнішній вигляд.

Однак, незважаючи на всі ці переваги, іноді така покрівля починає не влаштовувати власника. Особливо часто це відбувається, якщо спочатку були обрані неякісні матеріали, які з часом втратили заявлені виробником властивості. Також причиною погіршення стану даху може стати неправильний її монтаж і недотримання основних правил укладання покрівельних покриттів.

У будь-якому випадку, якою б не була причина появи дефектів на профнастилі, багато господарів хочуть якомога швидше приховати ці недосконалості. Однак не завжди є бажання і фінансові ресурси для того, щоб заново перестелити дах, тому відмінним рішенням стане укладання м’якого покрівельного матеріалу поверх вже встановленого профнастилу.

 

Починається процес пошуку кращого варіанту для швидкої та якісної реставрації. І, як правило, першим приходить на розум такий гнучкий матеріал, як м’яка покрівля. Але таке покриття теж буває різним. Яке саме вибрати – варто вирішити після вивчення переваг кожного виду окремо.

Чому дах із профнастилу протікає?
Якщо при монтажі дотримуватися всіх технологій і правил, то покрівля повинна вийти надійно герметизированою, а це значить, що волога не зможе потрапити всередину. Однак іноді це все-таки відбувається, і ось що стає причиною ...
читати

Види м’якої покрівлі

Матеріали такого типу можна класифікувати наступним чином:

  • Рулони.
  • Мембрани.
  • Черепиця.

Кожен вид м’якої покрівлі проводиться з скловолокна, яке покрите модифікованим бітумом. Варто відзначити, що зовнішня поверхня таких матеріалів може бути різних забарвлень і структур.

Найбільш бюджетними є рулони, які після розігрівання бітумного шару легко приклеюються до основи. Недоліком є ​​порівняно невеликий термін служби.

Покрівля у вигляді мембран проводиться листами по 1-1,5 метра. Це досить гнучкий та міцний матеріал, який відрізняється гарною клейкість і тривалим терміном експлуатації.

Бітумна ж черепиця дуже схожа на звичайну. Монтувати її легко, а рівень звуко- і теплоізоляції буде радувати довгі роки.

Незважаючи на те що технології укладання цих матеріалів відрізняються, всі вони вимагають дотримання важливої ​​умови: основа обов’язково повинна бути рівною і суцільною.

М'яка покрівля - відмінний спосіб реставрації даху

Багато непрофесійних будівельників починають змішувати різні склади, що клеять, щоб приклеїти до металевої основи м’яку покрівлю намертво. Однак варто їм спробувати обробити такою сумішшю хоча б пару квадратів матеріалу, як бажання застосовувати такий метод пропадає назавжди. Народні умільці геть забувають про те, що навіть гнучкий матеріал не зможе з точністю повторити контур гофри.

Що ж робити в такій ситуації? А вихід є, і він досить простий – потрібно виконати класичну обрешітку.

Як зробити обрешітку?

Під старим профнастилом вже є покрівельний поріг, який містить кілька шарів: тепло-, паро- та гідроізоляції. Але якщо дах зовсім поганий, то сильно довіряти такій конструкції не варто. Так що ж робити?

У першу чергу слід перевірити, наскільки міцно прикріплений профнастил до обрешітки. Якщо все в порядку, тоді цей матеріал може стати основою під м’яку покрівлю.

Порядок робіт із установки м’якої покрівлі

  • Очищення профнастилу від бруду та сміття.
  • Установка контробрешетування. Для цієї конструкції беруть бруси перетином 50 на 50 мм.
  • Установка суцільної обрешітки.
  • Укладання захисних шарів.
  • Монтаж обраного типу м’якої покрівлі.

Варто відзначити, що м’яка покрівля не навантажує кроквяну систему додатковим вантажем. Вона має ті переваги, що і класична система покрівлі, а також гарантує якісну ізоляцію стиків.

psm

Кривенко Людмила Григорьевна

Маркетолог