Як підібрати покрівельний матеріал

Від того, яким буде обраний матеріал і дотримана технологія монтажу, безпосередньо залежить якість покрівлі. Так як ця частина нашого житла постійно підпадає під вплив навколишнього середовища (прямі сонячні промені, пил, опади, перепади температур), то при неправильному виборі матеріалів, нова прослужить набагато менше, ніж ви очікували.

Вимоги до матеріалів 

Як підібрати покрівельний матеріал

Сьогодні існує безліч різноманітних покрівельних матеріалів. Їх ділять на 3 види: тверді металеві, тверді неметалічні та м’які. Кожен вибирає те, що йому більше подобається і підходить.

Основними критеріями вибору покрівельного матеріалу для більшості людей є:

  • економічність – доступна ціна матеріалу;
  • простота укладання – так як більшість людей, заради тієї ж економії, монтують покрівлю самостійно, без залучення фахівців;
  • невелика вага та зручні розміри – спрощує транспортування і монтаж, а в зв’язку з меншим навантаженням на несучі елементи також дозволяє заощадити;
  • безпека – матеріал, з якого виготовлена ​​покрівля не повинна згубно впливати на здоров’я мешканців, а також повинен відповідати всім вимогам пожежної безпеки;
  • низька теплопровідність висока ступінь захисту від вологи та шуму;
  • простота обслуговування і довговічність;
  • гарний зовнішній вигляд;

Але ідеального матеріалу не існує, у всіх є свої плюси та мінуси.

5 найбільш часто використовуваних покрівельних матеріалів:

Чи варто використовувати профнастил для паркану в якості покрівлі?
Серед закордонних і вітчизняних споживачів такий матеріал як профнастил має широкий спектр застосування. Він зарекомендував себе завдяки хорошій якості сировини, довгому терміну служби, простому монтажу та привабливому зовнішньому вигляду. ...
читати

Найбільшою популярністю і попитом користуються такі матеріали:

  • металева покрівля: профнастил та металочерепиця;
  • азбестовий шифер;
  • глиняна черепиця;
  • ондулін;
  • руберойд і його аналоги;

– Покрівлі з металу – характеризуються невисокою ціною, легкістю монтажу та невеликою вагою матеріалу. Вони виготовляються на прокатних станках із тонкого листового металу та забарвлюється для захисту зовнішньої поверхні. При правильному монтажі це покриття може служити до 50 років. Недоліком металочерепиці та профнастилу є висока теплопровідність і низький захист від шуму, що необхідно враховувати при монтажі покрівлі та застосовувати додатково шумоізоляційні та утеплюючі матеріали.

Як підібрати покрівельний матеріал

– Азбестовий шифер – широко використовувався за часів СРСР, у зв’язку з доступністю і низькою ціною. Зараз він також використовується з тих же міркувань, але недоліків у нього більше, ніж переваг. Це пожежна небезпека, крихкість, велику вагу, а також шкідливий для здоров’я азбест.

– Глиняна черепиця – ще один «старожил» серед покрівельних матеріалів. Це покриття буде прикрасою і надійним захистом будь-якого даху. Але вона має і ряд недоліків, таких як неймовірно велику вагу, багато стиків, складність монтажу.

– Ондулін – сучасне покриття, виготовлене із застосуванням бітуму. Має хороший рівень шумоізоляції і запас міцності, за умови дотримання всіх правил монтажу. Основним його недоліком є ​​пожежна небезпека.

– М’яка рулонна покрівля – напевно найяскравіший представник серед покрівельних матеріалів, так як ще в радянські часи мав широке застосування. Його застосовували як самостійний покрівельний матеріал починаючи з гаражів і закінчуючи багатоповерховими будинками. Також руберойд використовували і як додаткову гідроізоляцію під азбестовий шифер.

Перевагою цього матеріалу є простота роботи з ним. А ось недоліків трохи більше. До них відносяться низька стійкість до механічних пошкоджень і перепадів температур, прямих впливів сонячних променів, а також порівняно невеликий термін експлуатації.

psm

Кривенко Людмила Григорьевна

Маркетолог