Що робити, якщо дах із профнастилу протікає?

На сьогоднішній день профнастил (сталевий рифлений лист) є одним із найбільш популярних і експлуатованих матеріалів у будівництві. Його характеристики дозволяють використовувати профнастил скрізь. Він міцний, легкий і простий в установці, тому його вибирають для обробки приміщень, зведення легких споруд, а також у якості покрівельного матеріалу.

Що робити, якщо дах із профнастилу протікає?

Варто зазначити, що листи профнастилу профільовані, мають захисне покриття, тому відрізняються довговічністю. Дах із подібного матеріалу може прослужити до 50 років. Однак нерідко така покрівля починає протікати вже через кілька місяців після завершення будівництва. Існує багато причин того, чому так відбувається, і далі ми їх розглянемо. Однак не варто засмучуватися – адже в більшості своїй усунути їх можна швидко та недорого.

Причини протікання профнастилу

Якщо при монтажі дотримуватися всіх технологій і правил, то покрівля повинна вийти надійно герметизированою, а це значить, що волога не зможе потрапити всередину. Однак іноді це все-таки відбувається, і ось що стає причиною:

  • Неякісний матеріал для покрівлі.
  • Пошкодження металевих листів при установці та протягом експлуатації.
  • Погана гідроізоляція.
  • Відсутність на саморізах силіконових ущільнювачів.
  • Неграмотна установка профнастилу (наприклад, установка кріплення в нижню частину, де тече вода, а не в гребінь).
  • Некоректна ізоляція місць, що примикають до труб, ковзанів і так далі.
  • Неправильне визначення величини нахлеста для конкретного кута нахилу даху призводить до того, що краплі води затягуються під покрівлю.
  • Неправильна вентиляція або теплоізоляція даху може спровокувати конденсації пари, що піднімається з внутрішніх приміщень будинку.
Які переваги паркану з профнастилу?
Спорудження красивого паркану навколо приватного будинку або офісу є важливим завданням. Необхідно щоб паркан поєднувався з іншими архітектурними елементами. Він також повинен мати відповідний колір. Крім того, потрібно вибрати хороший будівельний матеріал. ...
читати

Усунення пошкоджень поверхні

При пошкодженні лакофарбового покриття, як правило, проступає іржа, що свідчить про вибір неякісного профлиста, який має поганий полімерний захист. Що робити в такому випадку?

Можна, звичайно, спробувати самостійно відновити покриття, адже сьогодні для цього випускаються спеціальні склади, проте немає ніякої гарантії того, що неякісним є тільки верхній шар матеріалу. Якщо сам метал поганий, то, як не покривай його зверху, всередині його міцність залишає бажати кращого. І якщо покрити таким профнастилом покрівлю, з часом вона може деформуватися або взагалі зруйнуватися під дією погодних умов та інших факторів. Тому найкращим рішенням буде повна заміна покрівельного матеріалу.

Іноді в якісному профнастилі теж можуть зустрічатися зони іржі, однак це результат недбалої заводського різання або транспортування. Фахівці рекомендують для відновлення верхнього шару використовувати спеціальну ремонтну фарбу.

 

При наявності наскрізних отворів, їх потрібно буде закладати. Вони можуть утворюватися від удару важким предметом (наприклад, може впасти цегла з сусіднього будинку). Поодинокі діри можна усунути за допомогою клоччя. Її насичують гарячим бітумом і утрамбовують в отвір. Після цього поверхню обробляють мастикою. Звичайно, це буде не дуже естетично, зате надійно, і дах більше протікати не буде.

Що робити, якщо дах із профнастилу протікає?

Також можна для закладення пошкоджених місць використовувати металеві лотки (максимум 20 см). Для цього з аналогічного листа вирізають «латочку» з деяким запасом, місця кріплення, а також нижню частину обробляють бітумом або герметиком, а обрізані краї – захищають. Латку кріплять саморізами в місцях, де є решетування, а в проміжках встановлюють заклепки.

При пошкодженні великої площі профнастилу елемент рекомендується замінити повністю.

Реставрація кріплень

Нерідко під впливом погодних умов відбувається ослаблення покрівельних саморізів. Можна їх підтягнути й тим самим вирішити проблему протікання, але для цього слід регулярно перевіряти стан саморізів, щоб вони повністю не прийшли в непридатність.

Якщо дах експлуатується довго, причиною протікання може стати руйнування ущільнювачів під саморізи. Хоча аналогічна ситуація спостерігається, якщо надмірно їх затягнути. Рішення проблеми в цьому випадку – повна заміна кріплення.

Крім того, слід перевірити, чи рівно стоять саморізи, так як при їх перекосі прокладка не зможе щільно прилягати до поверхні, що призведе до потрапляння вологи.

Надійність стиків

Якщо при огляді було визначено, що вода потрапляє всередину покрівлі через негерметичні стиків у місцях, де листи покриття прилягають один до одного або сусіди з іншими елементами, то слід використовувати силіконовий герметик для проведення додаткової ізоляції. Якщо ухил невеликий, рекомендується застосувати ще й герметизируючу стрічку.

Щоб уникнути таких проблем із дахом, необхідно спочатку робити все якісно. Важливо не тільки вибрати правильний покрівельний матеріал, але і грамотно його встановити. І тоді ваш дах буде служити вам десятиліттями.

psm

Кривенко Людмила Григорьевна

Маркетолог